Atisoft > Odczyt i dekretacja

Odczyt i automatyczna dekretacja

Skanowanie i odczytywanie dokumentów

Zbiorczy lub pojedynczy plik z fakturami PDF wygenerowanymi z programu do fakturowania lub magazynowego dodajesz za pomocą proste interfejsu do aplikacji. Jeśli posiadasz dokumenty w wersji papierowej z pomocą przyjdzie skaner dokumentów z automatycznym podajnikiem. Nasza aplikacja podzieli plik na pojedyncze faktury i odczyta z nich dane: kontrahenta, numer, daty, pozycje towarowe oraz kwoty.

Weryfikacja i kategoryzacja dokumentów

Przy każdym przetworzonym dokumencie pojawia się informacja dotycząca ilości rozpoznanych danych. Dzięki podglądowi dokumentu możesz szybko nadać kategorie, zgodne z późniejszą zasadą księgowania w programie księgowym. Papierowe faktury nie będą już potrzebne, wgląd do nich widoczny jest na monitorze.

Eksport dokumentów do programu księgowego lub JPK

Z aplikacji pobierany jest plik do importu zgodny z programem księgowym, na którym pracuje księgowość. Za pomocą schematów importu do nadanych wcześniej kategorii dokumentów, proces importu jest szybki i skuteczny. Dodatkowo mamy szybki dostęp do podglądu dokumentu bezpośrednio w programie księgowym. SaldeoSMART umożliwia także eksport dokumentów wraz z pozycjami z faktury do pliku JPK (Jednolity Plik Kontrolny).